Месец февруари започва с валежи, предимно от сняг, и със застудяване. Днес ще бъде облачно. В Западна България още преди обед ще започне да вали сняг, а следобед в източната половина от страната ще вали дъжд. Ще се образува и снежна покривка.
Три области са с жълт код за снеговалежи - Перник, Благоевград и Кюстендил. Агенция "Пътна инфраструктура" апелира шофьорите да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат внимателно, със съобразена скорост, да спазват дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания.
Почти без валежи ще се задържи времето в Северозападна България и Централните части от Дунавската равнина- районът от Видин до Плевен. Максималните температури в населените места ще бъдат от 3 до 8 градуса, на север от планините - до 12-14, посочи синоптикът на Bulgaria ON AIR Владимира Илиева.
В сряда следобед и през нощта срещу четвъртък снеговалежите ще спират. В четвъртък облаците ще се разкъсват. В петък ще има повече слънце, а температурите няма да превишават 8-9 градуса в населените места. В събота ни очаква отново сняг, като валежите ще бъдат по-интензивни в северните райони.
През първите дни от месеца, в периода до 3 февруари, ще вали сняг, като новата снежна покривка ще е до 5-8 см, най-слаби ще бъдат снеговалежите в северозападните райони. Температурите ще бъдат близки до нулата. Ще последват няколко дни, и по-конкретно от 4 до 6 февруари, през които ще има повече слънчеви часове и дневни температури до 10 градуса.
Около 7-8 февруари ще превали отново сняг за кратко, а на 9 и 10 февруари очакваме затопляне - дневните температури ще достигат 15 градуса. Второто деседневие ще започне с интензивни снеговалежи в периода 11 до 13 февруари, с натрупване на сняг до 10-15 см. От 14 до 17 февруари ще бъде студено и мразовито- с ниски сутрешни температури, под минус 15 градуса и отрицателни дневни температури.
На 17-19 се очакват слаби снеговалежи и отново постепенно затопляне. Динамизиране на времето се очаква в началото на третото десетдневие, от 21 до 22, когато ще вали мокър сняг, главно в южните райони, и от 23 до 24 в северозападните райони.
От 25 до 28 февруари пролетта ще даде сериозна заявка за своето настъпване с много слънце и топло време, с показания на термометрите до 25-26 градуса.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Стабилност, стабилност, стабилност: Защо САЩ щадят Вучич?
Йотова: Левски превърна свободата в национален идеал
Шофьор с 3,5 промила удари автомобил в столицата и избяга
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Персеиди 2026: Как да наблюдаваме най-добрия звездопад на лятото
Мечки в Аляска преминават към нощен лов заради присъствието на хора
Може ли човечеството да се размножава в Космоса: Какво разкриха китайски учени
„Отпечатък на смъртта“: Учени откриха нов начин за разпространение на вируси
Тежка катастрофа с три мотора във Варна
Предупреждават за екстремни температури в Гърция
Зловещо! Откриха куфар с човешки останки в Атина
Мъж с над 3 промила алкохол предизвика катастрофа
Родни полицаи бяха част от международен удар срещу мрежа за трафик на мигранти
Двама американски военни са били убити при иранска атака в Йордания
САЩ потъпкват съюзниците си в глобалната надпревара за редкоземни елементи
Кадър на деня за 18 юли
На Световното първенство Джани Инфантино прелетял разстояние, колкото две обиколи около Екватора
преди 4 години